A Saul fia a szombaton tartott Independent Spirit Awards történetének második magyar jelöltje lett, de rögtön az első nyertese is.
Nemes László filmje olyanokat nyomott le a legjobb külföldi film kategóriájában, mint a Csajkor, az Egy galamb leült az ágra és eltűnődött a létezéséről, vagy a szintén Oscarra jelölt A kígyó ölelése és Mustang.
A díjat 1984-ben alapították, négy évvel később meg is volt az első magyar jelölt, Szabó István filmje, a Hanussen. Ami sajnos három másik jelölttel együtt kikapott A bal lábam című ír drámától.
Hagyományosan az Oscar előtt egy nappal tartják Kaliforniában a független filmesek díjazására megalakult Independent Spirit Awardsot. A hangulat általában sokkal oldottabb és kevésbé rongyrázós, mint a másnapi gigagálán – az ISA-t egy hatalmas sátorban tartják, a szpíkerek nyugodtan káromkodhatnak, a nyertesek mondhatnak, amit csak akarnak, a vendégek pedig bőséges mennyiségű alkoholt szoktak elfogyasztani. A buli ellenére a díjat igenis megbecsülik, de ahogy a neve is mutatja, ezzel a világ független filmjeit szokták díjazni, nem pedig a megaprodukciókat.
A „carpe diem” filozófiája, vagyis a pillanat megélése – legyen az ünnepi vagy hétköznapi – fontos Kautzky Armand számára. A Jászai Mari- és Wacha Imre-díjas művészt, a Duna csatorna műsorvezetőjét
Az 1968-as mexikói olimpián aranyérmet szerzett magyar labdarúgó-válogatott tagja, Básti István máig hordja az akkori válogatott tréningfelsőt – árulta el a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett futballista a Kossuth Rádió portréműsorában.
Csütörtökön hajnalban 76 éves korában elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett koreográfus, érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál