A németországi, rangos, G1-es besorolású versenyen négyszer állhatott magyar taekwondós dobogóra. Patakfalvy Luca, Nagy Nikolett és Józsa Levente nem talált legyőzőre, míg Salim Gergely fia, Omar magyar segítséggel lett első.
Nagyon bekezdtek a mieink a hamburgi versenyen. Patakfalvy Luca (junior, 46 kg, lent) és Józsa Levente (kadet, 45 kgl, fenti képen Galambos Ben edzővel) arany-, Práth Bence (junior, 59 kg) bronzérmesként térhetett nyugovóra a szombati versenynapot követően. Vasárnap Nagy Nikolett (junior, 55 kg) bizonyult legyőzhetetlennek, négyre növelve a magyar medálok számát.
Még egy fél aranyérmet magáénak tudhat a magyar küldöttség. A korábbi magyar taekwondós, az Egyesült Államokban élő Salim Gergely fia, Omar Salim amerikai színekben lépett pástra Németországban. A juniorok 33 kg-os mezőnyében versenyző fiatal egyedül kelte át az óceánt, a mérkőzéseken a magyar válogatott edzője, Tóth Balázs segítette a végső győzelemhez.
A „carpe diem” filozófiája, vagyis a pillanat megélése – legyen az ünnepi vagy hétköznapi – fontos Kautzky Armand számára. A Jászai Mari- és Wacha Imre-díjas művészt, a Duna csatorna műsorvezetőjét
Az 1968-as mexikói olimpián aranyérmet szerzett magyar labdarúgó-válogatott tagja, Básti István máig hordja az akkori válogatott tréningfelsőt – árulta el a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett futballista a Kossuth Rádió portréműsorában.
Csütörtökön hajnalban 76 éves korában elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett koreográfus, érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál