Megdöntötte a magashegyi merülés nem hivatalos világrekordját egy magyar búvár. A föld egyik legbarátságtalanabb pontján, az Andok második legmagasabb csúcsán merült le egy sós tóba
Annyira ismeretlen terep ez, hogy senki sem tudhatta, hogyan reagál a szervezete. Az a célja, hogy a következő útját az efféle kísérletek iránt élénken érdeklődő NASA támogassa.
Aligha lehetne különlegesebb helyet választani a búvárkodásra, mint a föld legmagasabban fekvő merülhető állóvizét. Február 21-én Tósoki Ernő éppen itt, a chilei Ojos del Salado hegycsúcson fekvő tavacskában hajtott végre sikeres búvármerülést.
Ez a csúcs 6893 méteres tengerszint feletti magasságával a Dél-Amerikán végigvonuló Andok hegyvonulat, sőt az egész nyugati félteke második legmagasabb pontja, egyszersmind a világ legmagasabb aktív vulkánja. Maga a tó 6400 méter magasan van. Ilyen magasságban korábban soha senki nem merült.
Tósoki Ernő egyetlen segítsége a helyszínen párja, Nagy Patrícia, korábbi válogatott dzsúdós volt, holott hasonló vállalkozásokra 8-10 fős expedíciók szoktak összeállni.
"Húsz éve merülök, magashegyi búvárkodással öt éve kezdtem foglalkozni. Nagyon motivált minket a feladat összetettsége, a teljesítmény sportértéke.
A „carpe diem” filozófiája, vagyis a pillanat megélése – legyen az ünnepi vagy hétköznapi – fontos Kautzky Armand számára. A Jászai Mari- és Wacha Imre-díjas művészt, a Duna csatorna műsorvezetőjét
Az 1968-as mexikói olimpián aranyérmet szerzett magyar labdarúgó-válogatott tagja, Básti István máig hordja az akkori válogatott tréningfelsőt – árulta el a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett futballista a Kossuth Rádió portréműsorában.
Csütörtökön hajnalban 76 éves korában elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett koreográfus, érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál