Tizenötezren látogattak ki szombaton a Dunai Regattára, ahol az evezős nyolcasok versenyén - megelőzve a világklasszis angol egyetemi evezősöket - a Széchenyi István Egyetem csapata győzedelmeskedett.
A dobogó második fokára a Cambridge állhatott, a bronzérem pedig a Budapesti Corvinus Egyetemet illette. Az Antall József Tudásközpont rendezvényét amatőr sárkányhajósok összecsapása is színesítette a Dunán: a versenyt a Testnevelési Egyetem nyerte.
„Évről évre egyre népszerűbb, és így egyre nagyobb méreteket ölt a rendezvény, amellyel továbbra is az egyetemi összetartozást szeretnénk erősíteni, a fiatalokat sportolásra buzdítani és a Duna adta lehetőségeket bemutatni” – értékelte a rendezvényt Ricsovics Ágnes, a Dunai Regatta projektvezetője. Hozzátette, hogy az utóbbi két évben már külföldi egyetemek világklasszis csapatai is megmérettettek a profi evezős nyolcasok versenyén – idén az angol Oxford és Cambridge fogadta el a szervezők meghívását. „Mindezt a Dunai Regatta pozitív külföldi visszhangjának is köszönhetjük” – véli Ricsovics Ágnes.
A „carpe diem” filozófiája, vagyis a pillanat megélése – legyen az ünnepi vagy hétköznapi – fontos Kautzky Armand számára. A Jászai Mari- és Wacha Imre-díjas művészt, a Duna csatorna műsorvezetőjét
Az 1968-as mexikói olimpián aranyérmet szerzett magyar labdarúgó-válogatott tagja, Básti István máig hordja az akkori válogatott tréningfelsőt – árulta el a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett futballista a Kossuth Rádió portréműsorában.
Csütörtökön hajnalban 76 éves korában elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett koreográfus, érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál