
„A termékes cég.” Az Antavo alapítói így hívták első projektjüket, a 2009-ben fejlesztett Zunda nevű hírlevélküldő-rendszert. A Zunda névből azóta Antavo lett, a termékes cégből startup, a hírlevélküldő-rendszerből egy személyre szabott hűségprogramokat kínáló marketingszoftver.
„A perszonalizáció azt jelenti, hogy ha tudjuk, téged mi motivál, akkor azt adjuk. Ha valaki csak a leárazást akarja, kapjon leárazást, de aki amúgy is lojális, kapjon más ajánlatot, hogy ezzel ne romboljuk az ügyfeleink árrését” – magyarázza Nemes András, az egyik alapító. Az Antavo ügyfelei jellemzően offline vagy online érik el a vásárlóikat, vannak, akik egyfajta digitális hűségkártyaként egy appot használnak, van, aki a klasszikus műanyagkártyát választja.
Az Antavónál van egy „in real life”-nak nevezett megoldás is: akkor is kapcsolatba tudnak lépni a vásárlóval, amikor az épp nem vásárol.
Egyik ügyfelük, a Björn Borg divatcég esetében például a vásárlók pontokat szerezhetnek minden alkalommal, amikor elmennek futni. Az okosóra adatai alapján a rendszer rögzíti a futást, a pontokat pedig később elkölthetik a divatcégnél.