A bejelentés előtt a nagy időeltolódás miatt a két amerikai tudós közül csak Ruvkunnal tudott beszélni a díjat odaítélő Nobel-bizottság főtitkára.
Ambros telefonja egy másik szobában volt amikor hívták, így végül fia érte el, akit egy újságíró keresett meg. Mint Ambros a Nobelprize.org interjújában felidézte, fia csak annyit mondott:
Victor Ambros elmondta, hogy egyáltalán nem számított az elismerésre, mivel úgy gondolta, barátai, Andrew Fire és Craig Mello 2006-os Nobel-díja már lefedte a területet. Arra a felvetésre, hogy ez már a fonalférgek negyedik Nobel-díja (Ambros és Ruvkun a Caenorhabditis elegans nevű fonálférgen kísérleteztek), azt mondta, hogy ez nagy büszkeséggel tölti el. Kiemelte, hogy mekkora öröm, amikor alapkutatást díjaznak. A Nobel-díj annak is elismerése, hogy milyen csodás és váratlan felfedezéseket hozhatnak a puszta kíváncsiság által hajtott kutatások.
Gary Ruvkun a Nobel-díj honlapján megjelent interjújában elmondta, hogy amikor a felfedezést tették, egyáltalán nem gondoltak arra, hogy ezzel egyszer Nobel-díjat nyernek, csak arra, hogy mennyire érdekes az, amit találtak. Akkor érezték csak, hogy ez egy olyan jelentős eredmény, amellyel díjakat lehet nyerni, amikor a kutatási terület „berobbant”, de ez hosszú időbe telt. Hihetetlen volt ennek a részese lenni, látni a sok tehetséget, akiket a területhez vonzott ez a felfedezés – hangsúlyozta Ruvkun, akit szintén meglepett a Nobel-díj.
„Csak azt ismételgettem magamban, hogy ez mindent megváltoztat, a Nobel-díj mitikus abból a szempontból, hogy mennyire átalakítja a díjazottak életét”
– idézte Ruvkunt az AP hírügynökség. A kutató hozzátette, hogy a Nobel-díj százszor annyi sajtómegjelenést és ünneplést hoz, mint bármilyen más díj. „Tehát nem a kontinuum része. Egy kvantumugrás” – fogalmazott.
Ruvkun hozzátette, hogy idén decemberben harmadszor vesz majd részt a Nobel-díjak átadásán Stockholmban, miután 2002-ben ott volt, amikor mentora, Robert Horvitz átvette az elismerést, 2009-ben pedig barátja, Jack Szostak díjátadóján is részt vett. Ez lesz a harmadik útja, talán a legjobb – mondta Gary Ruvkun.